м. Новоселиця, Новоселицька ОТГ, Чернівецький район, Чернівецька область

Практичний психолог радить

 

Заняття з розвитку емоційного інтелекту дошкільнят.

Емоційний інтелект (ЕІ) є ключовим аспектом загального розвитку дитини. Для дошкільнят розвиток емоційного інтелекту є особливо важливим, адже цей етап життя визначає фундаментальні навички управління емоціями, соціальної взаємодії та здатності до саморегуляції.

 Що таке емоційний інтелект?

Емоційний інтелект включає здатність розпізнавати, розуміти та управляти своїми емоціями, а також емпатію та здатність будувати гармонійні стосунки з іншими людьми. Для дітей це означає вміння:

Розпізнавати різні емоції в собі та інших;

Контролювати свої імпульси та емоційні реакції;

Висловлювати свої емоції адекватно ситуаціям;

Розвивати навички спільної гри та взаємодії з однолітками.

 

Метою занять є допомогти дітям навчитися розпізнавати та адекватно виражати свої емоції, а також розвивати здатність до саморегуляції.

Висновок

Розвиток емоційного інтелекту у дошкільнят є важливою складовою їхнього загального психоемоційного розвитку. Заняття, спрямовані на покращення здатності розпізнавати, розуміти та виражати емоції, сприяють формуванню соціальних навичок, емпатії та саморегуляції. Врахування індивідуальних особливостей кожної дитини та використання різноманітних методик дозволяє створити ефективну та безпечну атмосферу для розвитку емоційного інтелекту в дошкільному віці.

 Маленькі кроки до ментального здоров’я : поступово, але впевнено.
Кожного дня, роблячи маленькі кроки, ми наближаємося до позитивних змін…
Прості практики значно покращують ментальне здоров’я наших дошкільнят, адже саме в маленьких кроках ховається шлях до гармонії. 

Гра “Обійманці” від психологині Світлани Ройз допомагає малечі впоратися зі страхом і тривогою, а також повернути відчуття близькості , безпеки та радості . 

Руханка сили “Я і Ти” знижує рівень тривожності, стрес , хвилювання та покращує емоційний стан дітей.

Дбаємо про ментальне здоров’я наших дошкільнят.
Гра “Картки сили” від психологині Світлани Ройз допомагає дітям відчути свою силу та відчувати менше стресу.

Вправи – практики “Стійкість для стійких” за допомогою яких в стресових ситуаціях діти  зможуть повернути собі спокій. (Ідея:Світлана Ройз та Галина Титиш).

 

 

Зміцнюємо ментальне здоров’я наших дошкільнят, створюємо позитивну емоційну атмосферу, закріплюємо знання про основні емоції, розвиваємо вміння розуміти свої почуття і почуття інших , продовжуємо розвивати емпатію, сприяємо зняттю емоційної та м’язової напруги, формуємо у дітей впевненість у собі.

 

Дбати про своє ментальне здоров’я так само важливо, як і про фізичне. 

10 жовтня практичним психологом Русланою Безус було проведено семінар – практикум “Емоційне вигорання педагога: як розпізнати та попередити” з метою формування навичок опірності організму щоденним стресогенним ситуаціям, ознайомлення з техніками саморегуляції емоційних  станів, подолання можливих наслідків психічного перенапруження в умовах сьогодення. 

Гармонія в сім’ї – дорівнює щасливі і здорові діти.
З батьками дітей середніх груп проведено психологічний пікнік “Гармонія в сім’ї: як порозумітися з дитиною?” присвячений Міжнародному дню сім’ї та Дню матері.

       Заняття з вихованцями старших і середніх груп акцентовані на розкриття морально – етичних цінностей, розвитку вміння вибудовувати доброзичливі стосунки, виховувати толерантність, повагу до думок, почуттів, переконань інших.
Формувати доброзичливе ставлення одне до одного, розвивати вміння проявляти свої емоції та почуття, виховувати взаємоповагу.

Тренінг “Джерела духовності”.
Мета: формувати цілісне сприйняття своєї професії, виховання духовної , благородної людини, згуртування колективу , розвивати навички співпраці та знаходження компромісу .

Одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів освіти залишається забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу. З метою збереження та зміцнення ментального здоров’я працівників та освоєння методів управління емоційним станом, практичний психолог Безус Р.Д. провела тренінгове заняття “Ментальне здоров’я: як подбати про себе”.
Працівникам вдалося розвантажитися, покращити свій емоційний стан та ознайомитися з новими стратегіями поведінки для збереження ментального здоров’я.

 

 

В ЗДО “Дзвіночок” 22.02.2024 року було проведено семінар з елементами тренінгу “Саморегуляція емоційного стану особистості: на допомогу педагогічним працівникам”.
Дбати про своє ментальне здоров’я так само важливо, як і про фізичне.
Використання методів саморегуляції сприяють відновленню сил, нормалізують емоційний фон і підсилюють мобілізацію організму.

Статистика сайту
  • 0
  • 0
  • 136
  • 13
  • 0
  • 2